Blokada Alkoholowa Interlock 5000 Alkomat Drager

Interlock 5000 Drager

Nowy produkt

Blokada zapłonu - alkomat blokujący zapłon Dräger Interlock 5000 to immobilizer reagujący na alkohol w wydychanym powietrzu.

Więcej szczegółów

8 Przedmioty

Dostępny na zamówienie

4 629,72 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Opis

Czujnikelektrochemiczny
Pamięć Pomiarów30 000 pomiarów
Temperatura pracy-45°C do + 85°C
Zasilanieod 12V do 24V
WyświetlaczWyświetlacz LCD z komunikatami pełnotekstowymi
WymiaryUchwyt 138 × 61 × 36 mm Jednostka sterująca 148 × 90 × 32 mm
WagaUchwyt 168 g Jednostka sterująca ok. 300 g

Więcej informacji

Urządzenie Interlock 5000 składa się z dwóch komponentów – urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu i jednostki sterującej. Urządzenie pomiarowe wzywa kierowcę do oddania próbki oddechu przed rozruchem silnika. Wynik pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu decyduje o odblokowaniu przez sterownik rozrusznika pojazdu i umożliwieniu uruchomienia silnika.


Bezpieczne i niezawodne

Urządzenie Interlock 5000 posiada oznaczenie E1 i spełnia wszelkie wymogi normy europejskiej EN 50436-2, która jest wyznacznikiem w zakresie zastosowania blokad alkoholowych w wielu krajach świata. Blokada alkoholowa zapewnia niezawodną ochronę kierowców, pasażerów i towarów przed zagrożeniami związanymi z prowadzeniem po spożyciu alkoholu. Pozwala również skutecznie zapobiegać potencjalnym zagrożeniom wynikającym z prowadzenia pojazdów z alkoholem resztkowym we krwi. Interlock 5000 zwiększa bezpieczeństwo firm i pomaga unikać szkód osobowych i materialnych spowodowanych przez spożywanie alkoholu.


Pomiar alkoholu i wykrywanie manipulacji

Czujnik elektrochemiczny urządzenia Interlock 5000 jest przeznaczony specjalnie do pomiaru alkoholu. To sprawia, że wyniki pomiarów nie są zafałszowywane przez inne wydychane substancje. Te precyzyjne czujniki są stosowane także w policyjnych alkomatach. Interlock 5000 rozpoznaje i dokumentuje próby manipulacji.


Niezawodność w każdej sytuacji

Od ponad 60 lat Dräger jest autorytetem w dziedzinie pomiarów alkoholu i dostawcą urządzeń dla policji. Doświadczenia Dräger w zakresie immobilizerów reagujących na alkohol sięgają ponad dwóch dekad. Dzięki zgromadzonej wiedzy oraz sprawdzonej technice pomiarowej Interlock 5000 jest niezawodnym i niemożliwym do zmanipulowania rozwiązaniem zapewniającym bezpieczną jazdę.


Obsługa i konstrukcja

Interlock 5000 przekonuje wyważoną i ergonomiczną konstrukcją. Obsługa jest prosta i intuicyjna, i odbywa się za pośrednictwem dużego wyświetlacza. Ustnik jest mocowany na odwrocie części ręcznej. Dzięki temu Interlock 5000 nie wygląda wcale na pierwszy rzut oka na blokadę alkoholową. Wymiana ustnika jest łatwa i higieniczna, a ustniki są biodegradowalne.


Zużycie prądu i gotowość do pracy

Urządzenie Interlock 5000 jest energo- oszczędne, pobór prądu w stanie spoczynku jest mniejszy niż 1 mA. Dzięki temu nie zakłóca w żaden sposób gotowości pojazdu do użycia. Urządzenie jest niezawodne i szybko gotowe do pracy w zakresie temperatur od -45 °C do 85 °C, i dzięki temu szybko gotowe do uruchomienia zarówno podczas mrozów, jak i przy pełnym słońcu. Zalecane jest wykonywanie kalibracji i konserwacji blokady alkoholowej raz na rok.


Przechowywanie i ochrona danych

Urządzenie przechowuje wszystkie ważne dane w jednostce sterującej. Są to między innymi: informacje o oddaniu lub odmowie oddania próbki oddechu, zmierzone stężenie alkoholu, uruchomienia i zatrzymania silnika oraz ewentualne próby manipulacji. W celu przeanalizowania dane można sczytywać przez złącze podczerwieni. Informacje te są chronione przy użyciu specjalnych metod szyfrowania. Dane można odczytywać tylko przy użyciu określonych uprawnień dostępu, specjalnego oprogramowania i odpowiedniego sprzętu.

Specyfikacja techniczna

 • Profesjonalny sensor elektrochemiczny DrägerSensor
 • Gotowość do pracy:
  • 15sekund (powyżej 0°C)  
  • 60sekund (w temp. -20°C)
  • 110sekund (w temp. -45°C)
 • Wyświetlacz LCD z komunikatami tekstowymi dla użytkownika
 • Pobór prądu - Zasilanie od 12V do 24V
 • Transmisja danych: poprzez złącze podczerwieni

Zestaw zawiera:

 • Drager Interlock 5000 Alkomat blokujący rozruch samochodu
 • Jednostka sterująca immobilizer'em
 • Karta gwarancyjna

Pliki do pobrania