Blokada Alkoholowa Interlock 7000 Alkomat Drager

Interlock 7000 Drager

Nowy produkt

Blokada zapłonu - alkomat blokujący zapłon Dräger Interlock 7000 to immobilizer reagujący na alkohol w wydychanym powietrzu.

Więcej szczegółów

8 Przedmioty

Dostępny na zamówienie

5 131,56 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Opis

Czujnikelektrochemiczny
Pamięć Pomiarów500 000 pomiarów
Temperatura pracy-45°C do + 85°C
Zasilanieod 12V do 24V
WyświetlaczKolorowy wyświetlacz LCD z komunikatami pełnotekstowymi
WymiaryUchwyt 138 × 61 × 36 mm Jednostka sterująca 148 × 90 × 32 mm
WagaUchwyt - 168 g Jednostka sterująca - 300 g

Więcej informacji

Opis

Blokada zapłonu - alkomat blokujący zapłon Dräger Interlock 7000 to immobilizer reagujący na alkohol w wydychanym powietrzu. Jeżeli kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu, po wykonaniu pomiaru immobilizer uniemożliwia uruchomienie silnika. Alkomat może być dodatkowo wyposażone w kamerę i/lub moduł GPRS. Blokada alkoholowa składa się z dwóch komponentów - części ręcznej i jednostki sterującej. W części ręcznej wykonywana jest analiza próbki. W zależności czy próbka okaże się pozytywna lub negatywna jednostka sterująca może zablokować lub odblokować rozruch pojazdu.


Zasada działania

Po włączeniu zapłonu Alkomat Drager Interlock 7000 wzywa do wykonania badania oddechowego. W razie wykrycia zawartości alkoholu przekraczającej ustanowioną wartość graniczną (w Polce jest to 0,19‰) urządzenie w niezawodny sposób uniemożliwia uruchomienie silnika. System ten skutecznie uniemożliwia jazdę samochodem pod wpływem alkoholu.
Alkomat blokujący zapłon Interlock 7000 charakteryzuje się bardzo krótkim czasem gotowości do pracy. Posiada nowoczesny wygląd oraz ergonomiczną konstrukcją, a całkowicie biodegradowalny ustnik znajduje się w tylnej części dzięki czemu na pierwszy rzut oka nie widać że mamy doczynienia z blokadą alkoholową. Przejrzysty i czytelny kolorowy wyświetlacz sprawia, ze urządzenie jest proste w obsłudze. Blokada alkoholowa Interlock 7000 rozpoznaje, czy alkohol wykryty w próbce jest alkoholem w wydychanym powietrzu, czy oparami alkoholu.


Pamięć

Pamięć Interlock 7000 przechowuje wiele danych, oprócz daty, godziny zmierzonego stężenia alkoholu, przechowuje również oddanie lub odmowę oddania próbki oddechu, uruchomienie i zatrzymanie silnika oraz ewentualne próby ingerencji w system przez osoby do tego nieuprawnione. Transmisja danych z jednostki sterującej do PC następuje przez złącze IR lub Bluetooth. Po odczytaniu dane są dostępne dla upoważnionych do tego osób. Do tego momentu dane są chronione przy użyciu specjalnych metod szyfrowania.


Moduł GPRS

Urządzenie może być wyposażone w moduł GPRS. Wtedy może następować automatyczne przesyłanie danych przez moduł GPRS do właściwej jednostki kontrolnej. Takim zdarzeniem może być próba uruchomienie silnika przez osobę znajdującą się pod wpływem alkoholu.


Kamera

Alkomat blokujący zapłon może być wyposażony w kamerę, która jest całkowicie zintegrowana z urządzeniem Interlock 7000 i wykonuje zdjęcia dokumentujące osobę która aktualnie dmucha w alkomat. Kamera jest przystosowana do działania zarówno w dzień jak i w nocy.


Specyfikacja techniczna

 • Profesjonalny sensor elektrochemiczny DrägerSensor
 • Gotowość do pracy:
  •  4sekund (powyżej 0°C)  
  •  60sekund (w temp. -20°C)
  •  110sekund (w temp. -45°C)
 • Kolorowy podświetlany wyświetlacz LCD z komunikatami tekstowymi dla użytkownika
 • Pobór prądu - Zasilanie od 12V do 24V
 • Transmisja danych: poprzez złącze IR, Bluetooth


Zestaw zawiera

 • Drager Interlock 7000 Alkomat blokujący rozruch samochodu
 • Jednostka sterująca immobilizer'em
 • Ustniki 3szt
 • Karta gwarancyjna

Pliki do pobrania