Blokada Alkoholowa AlcoForce AF-i1

Interlock 7000 Drager

Nowy produkt

19 Przedmioty

Dostępny na zamówienie

2 990,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Opis

Przygotowanie do pomiaru5s
Czujnikelektrochemiczny
Pamięć Pomiarów200 000 pomiarów
Temperatura pracy-40°C do + 85°C
ZasilanieZ instalacji pojazdu 12V/24V
Zgodność z normąPN-EN 50436-1:2014 (obowiązkowy montaż) PN-EN 50436-2:2014

Więcej informacji

AlcoForce AF-i1


Blokada alkoholowa AF-i1 to produkt dedykowany użytkownikom, którzy otrzymali sądowy nakaz montażu alkomatu blokującego zapłon w pojeździe. Urządzenie marki AlcoForce spełnia wymogi polskiej normy PN-EN 50436-1 dla blokad alkoholowych.


AF-i1 jest wyposażonym w precyzyjny sensor elektrochemiczny urządzeniem pomiarowym zintegrowanym z układem zapłonowym pojazdu. Zadaniem AF-i1 jest pobranie próbki powietrza od potencjalnego kierowcy, przeanalizowanie jej na obecność alkoholu i na tej podstawie dopuszczenie lub niedopuszczenie do uruchomienia silnika. Alkomat składa się z dwóch głównych części: ręczny zestaw pomiarowy oraz jednostki sterowania podłączonej elektrycznie z pojazdem. Interlock marki AlcoForce zapewnia wysoki poziom zabezpieczeń.

Dlaczego AF-i1?


Blokada alkoholowa AF-i1 łączy w sobie gwarancję bezpieczeństwa i konkurencyjną cenę. Interlok AF-i1 spełnia wymagania polskich norm, które są obowiązkowe dla blokad alkoholowych przeznaczonych do "przymusowego" montażu.

Urządzenie mierzy wilgotność, temperaturę i przepływ powietrza dla pobieranej próbki w celu wykrycia próby oszukania pomiaru poprzez stosowanie urządzeń zewnętrznych czyli tzw. próby sabotażu. Dodatkową funkcją jest również wykrywanie nieautoryzowanej próby uruchomienia silnika. Kolejny zabezpieczeniem jest wykrywanie spadków napięcia w układzie (np. podczas próby demontażu urządzenia). Immobiliser AlcoForce AF-i1 to idealny wybór dla osób, które uzyskały sądowe pozwolenie na prowadzenie pojazdów z blokadą, a jednocześnie cenią dobrą jakość w rozsądnej cenie. Blokadę AF-i1 warto wybrać również ze względu na alarm audiowizualny, który przypomina użytkownikowi o nadchodzącym terminie kalibracji. 


Interlock marki AlcoForce posiada również pamięć 200 tysięcy zdarzeń. Oprogramowanie zapisuje je w postaci tzw. logów, a następnie pozwala na ich łatwy transfer poprzez podłączenie części ręcznej lub „sterownika” do komputera. Jedną z najważniejszych funkcji blokady jest możliwość pracy w szerokim zakresie temperatur od -40ºC do 85ºC, co sprawia, że może być użytkowane nawet w wyjątkowo srogie zimy czy też podczas upalnego lata. Dodatkową funkcją jest dedykowany program do zarządzania profilami kierowców.

Wysoki Poziom Zabezpieczeń:

- urządzenie mierzy wilgotność, temperaturę i przepływ powietrza dla pobieranej próbki w celu wykrycia próby oszukania pomiaru poprzez stosowanie urządzeń zewnętrznych 

- wykrywanie nieautoryzowanej próby uruchomienia silnika

- wykrywanie spadków napięcia w układzie (np. podczas próby demontażu urządzenia)

Inne Funkcjonalności:

- alarm audiowizualny przypominający o zbliżającym się terminie koniecznej kalibracji urządzenia

- urządzenie posiada wbudowaną pamięć 200 000 zdarzeń zapisywanych w formie logów

- łatwy transfer logów poprzez podłączenie "słuchawki" lub "sterownika" do PC

- dedykowany program do zarządzania profilami kierowców

- urządzenie może pracować w zakresie temperatur od -40°C do 85°C, dzięki czemu może być użytkowane nawet w wyjątkowo mroźne zimy / upalne lato

Zastosowanie blokady alkoholowej AlcoForce AF-i1

Interlock AF-i1 to idealne rozwiązanie dla osób, które otrzymały sądowe pozwolenia na prowadzenie pojazdu z zamontowaną blokadą alkoholową. Urządzenie nie tylko spełnia wszelkie normy i wymogi polskiego prawa, które są obligatoryjne dla "przymusowego" montażu, ale też zapewnia wysoki poziom zabezpieczeń. AlcoForce AF-i1 może być również montowany w każdym pojeździe, którego właściciel pragnie mieć antyalkoholową kontrolę nad prowadzącym.

Specyfikacja techniczna

  • Gotowość do pracy:
    • 5s (powyżej 20°C)  
    • 30s (w temp. 0°C)
    • 90s (w temp. -20°C)
  • Wymagany ustnik - tak
  • Wyświetla wynik: PASS/FAIL

Zestaw zawiera: